Ev Yapımı Tartlarınızı Biraz Farklılaştırmaya Ne Dersiniz?

1882

Yaz meyvelerinin sonlarını yerken yapılacak en tatlı şey onlarla farklı farklı tartlar yapmaktır bence. Ağır olmayan tatlıların kralıdır tartlar. Hamuru kıtır kıtır ağızda dağılırken, içindeki meyveler adeta bir şölen havası estirir. Bu basit tatlıyı misafirlerinizi kıskandıracak sunumlarla güzelleştirebilirsiniz. Üst kısmı için çeşit çeşit fotoğraflarım var sizin için. Hem basit hem lezzetli hem de görsel bir şölen.. Ee daha ne olsun 🙂

#1 Küçük Yapraklar

Tartınızın alt tarafını tamamladıktan sonra kalan hamurla yaprak şekilleri kesebilirsiniz. Yaprak şeklindeki kalıplar yerli alışveriş sitelerinde mevcut.

#2 Daha Büyük Yapraklar

Daha büyük ve gelişigüzel yaprak deseni isteyene de seçeneğimiz var.

#3 Kafes Şekli

Gördüğünüz gibi bunu yapmak çok basit. Kalan hamurdan şeritler keserek birbirinin içinden geçirebilirsiniz.

#4 Göz Alıcı Sarmallar

Aynı şekilde kestiğiniz hamur şeritlerini yuvarlayarak bu güzel görüntüyü elde edebilirsiniz.

#5 Dekoratif Kenarlar

Kenarları şık olsun isterseniz de elinizle girintili çıkıntılı bir şekil vermeniz mümkün.

#6 Çiçek Şekli

Hamuru sivri sivri kesip bu şekilde yerleştirmek inanın çok basit.

#7 İrili Ufaklı Yıldızlar

Bu yıldızlar için kurabiye kalıplarınızdan yararlanabilirsiniz. Sadece yıldız değil elinizde hangi şekilde kalıp varsa kullanabilirsiniz.

#8 Örgü Kenarlar

Örgü yapmayı tüm kadınlar bilir. Bu bilgiyi tartlarınızda kullanmaya ne dersiniz? İnce kestiğiniz hamur şeritleri örüp kenarlara koyabilirsiniz.

#9 Petek Görünümü

Yuvarlak bir şeyle -mutfağınızdaki herhangi bir şey olabilir- hamurda delikler açarak petek görünümü elde edebilirsiniz.

#10 Dantel Şekli

Bu ülkede yaşıyorsanız evinizde kıyıda köşede bir parça dantel mutlaka vardır. Onu mutfakta kullanmaya ne dersiniz? Fotoğraftaki gibi hamurun üzerine koyup merdane ile bastırdığınızda muhteşem dantel görünümünü elde edeceksiniz.

#11 Hamurdan Yazılar

Bu biraz uğraştırıcı kabul etmek lazım. İstediğiniz şekilde bir yazıyı yazıcıdan çıkarın. Harflerin kenarlarından kesin. Sonra hamurun üzerine koyup keskin bir bıçakla hamurdan harflerinizi çıkarın.

#12 Balıksırtı Örgü

Yarım parmak boyu kadar kestiğiniz hamurları fotoğraftaki gibi yerleştirerek bu görünümü elde edebilirsiniz.

StyleMePrettyDiplyStoryOfKat

Bir Cevap Yazın