Eskiyen Kaykaylarınızı Elektro Gitara Dönüştürmek İster Miydiniz?

674

Kaykay yapmak bizim ülkemizde çok yaygın değil. Ama bazı yabancı ülkelerde oldukça popüler. Hatta bununla ilgili organizasyonlar, yarışmalar düzenleniyor. Hayatımızda hiç kaykay yapmasak da onların farklı farklı şekilleri ve renkli görüntüsü hoşumuza gider hep. O renkli tahtaları başka yerlerde kullandığınızı düşünün bir de. Birisi bunu hayal etmiş ve eskiyen kaykayları elektro gitara dönüştürmeye başlamış…

Nick Pourfard, 2010 yılında kaykay üzerinde bir kaza geçirerek yaralandı ve 6 ay boyunca yürüyemedi. Ve bu hareketsiz kaldığı dönemde kendine bir uğraş aramaya başladı.

Kaykay yapmak onun küçüklüğünden beri tutkulu olduğu bir hobiydi. Bir diğer hobisi ise gitar çalmaktı. Kendisi yürüyemezken kaykayının köşede toz tutmasına gönlü razı gelmediği için iki hobisini evlendirmeye karar verdi.

Kaykaylar farklı renklerden oluşan parçaların preslenmesiyle elde ediliyor. Nick kaykayları çok iyi biliyordu ama bir gitarın nasıl yapıldığını bilmiyordu. Bu yüzden çok fazla video izledi farklı aletler aldı.

Sayısız deneme yaptı ama buna değdi sonunda bir gitar yapmayı başarabilmişti.

Prisma Gitar adlı ufak bir şirket kurdu ve hobilerinin birleşimini işe döktü.

Bütün gitarları kendisi yapıyor ve %100 el yapımı olduğunu ekliyor.

Fotoğraflar

Bir Cevap Yazın