Erken Seçim Tarihi Belli Oldu

1722

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da gazetecilerin sorularını yanıtlarken, erken seçim için 1 Kasım tarihini işaret etti.AK PARTI GENEL BASKANI VE BASBAKAN RECEP TAYYIP ERDOGAN

Erdoğan, ”45 günün sonunda tekrar meclis başkanımla görüşeceğim. Bu görüşmeden sonra da ülkeyi erken seçime götüreceğiz.” dedi.

”Türkiye 1 Kasım’da tekrar seçimi yaşayacaktır.”

Şu anda seçim sürecinin içerisine giriyoruz. Cumhurbaşkanı olarak yetki alanlarımı biliyorum ve sonuna kadar kullanmak durumundayım. Zaman kaybetmenşn oeşinde olmayacağım. En fazla milletvekiline sahip olan partinin genel başkanına görevi verdim. Netice alamadılar. Şimdi ana muhalefet partisine yetki verilmeliymiş… Partinin başındaki zatı, Beştepe’yi tanımayanı niye çağırayım ki? Zaman kaybetmeye gerek yok. Cumhurbaşkanı ülkeyi seçime götürebilir mi? Şu anda cumhurbaşkanı olarak 45 günün sonunda tekrar meclis başkanı ile görüşme yaptıktan sonra hayırlısıyla ülkemizi bir erken seçime götüreceğiz. Kimi görevlendirirsem o kişi de burada seçim hükümetini parlamento içinden, gerekirse dışından almak suretiyle kabineyi oluşturur ve seçime gideriz. Şu anda açıklanan tarih 1 Kasım. İnşallah Türkiye 1 Kasım’da tekrar seçimi yaşayacaktır.”

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir