Endonezya Merkezli Trigana Havayolları’na Ait Yolcu Uçağı Kayboldu

1852

Jayapura’dan Oksibil’e uçan Endonezya merkezli Trigana Havayolları adlı şirkete ait bir uçağın kaybolduğu açıklandı. İçerisinde 5’i bebek ve çocuk olmak üzere 49 yolcu, 5 de mürettabat bulunan uçak yerel saatle 14:21’de havalandıktan 34 dakika sonra kuleyle iletişimi kaybetti.

endonezya ucak kayboldu trigana havayollari

Herhangi bir acil durum çağrısının yapılmadığı uçakla ilgili Ulaştırma Bakanlığı sözcüsü Julius Barata “Uçağın neden kaybolduğuyla ilgili hiçbir fikrimiz yok. Bölgedeki yetkililerle iletişim içindeyiz; ancak bölgede hava durumu şuan çok kötü, yoğun bulut var. Üstelik dağlık bir alan.” açıklamasında bulundu.

Havayolu ulaşımı güvenliği açısından dünyadaki en kötü sicillerden birine sahip Endonezya’da geçtiğimiz Aralık ayında bir yolcu uçağı denize çakılmış, 192 kişi ölmüştü. Temmuz ayında da askeri bir uçak şehir merkezine düşmüş ve 140 kişi hayatını kaybetmişti.

ucak kayboldu endonezya trigana havayollari

Kaybolan uçağın ait olduğu Trigana Havayolları’nın sicili de oldukça kötü. 1991 yılından beri 14 kazaya karışan şirket 2007’den beri AB tarafından yasaklı. Kaldı ki Endonezya’ya ait dört havayolu şirketinin tamamı bu karalistede bulunuyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir