En Çok Takip Edilen Kadın Blogları

30119

İlereyen internet teknolojisi ve aktif insanların elinde olan bloglar, artık iyice geliştirdiler kendilerini. Aklınıza gelebilecek her konu ve mecra üzerinde istediğiniz blog tarzını bulmanız mümkün.

Gelişmesi engellenemeyecek olan blog dünyasında yıllardır, kaliteli ve ilgi çekici konuları kendi tarzında insanlara kabullendiren bloggerlar var. Hatta bu dünyada, blog yazarak para kazanan aktif akıllar dahi var.

sonbisey-kadın blogları

Blog dünyasının birden gelişmesinde ki en büyük etkenlerden biri de artık insanların kendi sitelerini ve bloglarını açmalarının kolaylaşmış olması. İş amacıyla yahut bir sektörde öne çıkmak isteyen markalar haricinde, kendi tarzını, fikirlerini ve ikon olmak isteyenler için blog yazmak kolay. Yazmak kolay ama bu derya denizde tutunmak yazmak kadar kolay değil. Bir çok koldan atılmanız gerekiyor. Bunun reklamı var, özgün içeriği var, ilgi çekici görseli var, insanların aklını çelecek konu bulması var, var da var yani..

Konumuz blog dünyasında nasıl tutunacağınız değil, bu mecrada uzun zamandır çizgisini kaybetmeden ilerleyen kadın bloggerlar..

#1 zeynepbilgin.com

Uzun yıllardır reklam dünyasında sağlam adımlar attıktan sonra, internet üzerinden dergi blogu işine giren ancak o zaman için, Türk halkının internet üzerinden haftalık dergi sistemine maalesef alışamadığını belirtiyor. womenist.net ‘i bebeği gibi gören Zeynep Hanım, siteyi devrettikten sonra dahi ara sıra ziyeret ettiğini söylüyor. Şimdilerde ise kişisel blog yazan ancak, bir çok kesime hitap ettiği için ve insanların yapmak istedikleri görmek istedikleri şeyleri paylaştığı için baya revaşta olan bir blog.

#2 zeynepozyilmazel.com

Zeynep Özyılmazel’i  ünlü sanatçı, eskilerin jönlerinden ve karizmatik seslerinden Neco’nun kızı ve jazz sanatçısı olarak tanıyoruz. Aynı zamanda kişisel blogu olan ve bu blogu keyifle yazdığını hissettirdiği için bir çok kişinin favorisi olan bloglardan biri.

#3 iconjane.com

2009 yılından beri, ailesinin ve çevresinin ısrarı ile kendi tarzını yazdığı moda blogunda hızlı adımlarla ilerleyen Ferhan Talib Sosyoloji mezunu. Daha çok “Bugün ne giydim?” sayfasının okunduğunu söyleyen Talib, blogun yanında Sözcü gazetesinin pazar eki Şık’ta moda üzerine yazıyor.

#4 maritsa.co

Meriç Küçük, Psikoloji bölümü mezunu ve küçüklüğünden beri modaya olan tutkusunu artık insanlarla paylaşmanın vakti geldiğini anlamış ve ilk adım kişisel blog açmakla başlamış. Sonrasında aldığı güzel tepkiler ve ünlü markaların iş tekliflerine karşın, şuan blogunun dünya standartlarında olduğunu görüyoruz. Sitesinin bir diğer özelliği ise, maritsa.com değil maritsa.co olması.

#5 nilerturk.net

1988 doğumlu olan Nil Ertürk, Sinema bölümünden mezun ve bu sektörde kısa tecrübelere sahip olduktan sonra, kişisel blogunu açmış. Şimdilerde dünyaca ünlü 100 blog arasında adını geçiren Nil, 2013 yılından itibaren kendi şirketi altında pek çok moda markasının dijital marka ve stil danışmanlığını yürütmektedir.

#6 cizenbayan.com

2011’den beri blog dünyasında olan ve tarzıyla çok sevilen Elif Tanverdi, blog hayatına mezun olduktan sonra dinlenme sürecinde kişisel blog açarak başlamış. Tarzının ve kaleminin çok tutulması sonucunda bir çok blog şirketinden iş teklifi almış ve şimdilerde hayatına gezdiği, gördüğü, fikrini sunduğu ve tavsiye ettiği yazılar ile kazanarak devam ediyor. İşini severek yapmanın tadını çıkarıyor.

17 YORUMLAR

  1. selam blog severler bu kadar güzel faydalı bilgilerin olduğu bir blog hazırladığınız için sizlere minnet ve sevgilerimi iletmek için bu mesajı yolluyorum.

  2. Doğum günü Partisi Süsleri, eğlenceli ve komik parti şapkaları, parti malzemeleri çeşitleri herşey daha güzel bir doğum günü kutlaması için gerekli olan malzemeler hakkında buradan çok güzel fikirler elde ettim.

  3. çok iyi yazarların olduğu bir liste. hepsi ayrı ayrı anlamlı, içten ve bir o kadarda eğlendirici. Takip ettiğim yazarlar arasana aldıklarım var. özellikle takı ve mücevherlerle ilgilisi olanlar listeyi dikkatli gezmeli derim.

  4. güzel liste ve gerçekten takip edilmeye değer kaliteli içerikler üreten blogerların olduğu bir liste. Hepsini takip listeme ekledim tabi Türkçe yayın yapanların hepsini.

  5. Çok güzel bayan takı aksesuarlarını bulabileceğimiz çok güzel bir adres muutlaka vardır kesinlik tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here