İşte Dünyadan En İyi 10 DJ

2725

Gençler her zaman eğlenceye düşkünlükleriyle bilinirler. Ve eğlenceyi de tamamlayan ana unsurların başında da müzik gelir. Alışveriş merkezlerinde, cafelerde, gece kulüplerinde müzik en büyük tamamlayıcıdır. Hayatımızda kutlamaya değer olan her gelişmede de müziğin bizi hoş hissettirecek özelliklerinden faydalanırız. Sizler için dünyanın en iyi müzik yapan 10 DJ’ini hazırladık.

#1 Hardwell

Hardwell

Asıl adı Robbert van de Corput olan Hardwell 7 Ocak 1988 Hollanda doğumludur. Electro house müzik dalında otorite olan DJ Mag dergisinin yaptığı oylamalar sonucu 2013 ve 2014 yıllarının birincisidir. İlham kaynağı Dj Tiesto olan Hardwell bu alanda emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Mayıs 2014’te verdiği güzel konserle kendisini bizlere daha iyi şekilde tanıtmıştır.

#2 Dimitri Vefas & Like Mike

Dimitri_Vegas_&_Like_Mike

Asıl isimeri Dimitri Thivaios & Michael Thivaios olan Yunan asıllı Belçika da yaşayan Dimitri ve Mike kardeşler 2007 yılından bu yana profesyonel olarak bu işi yapmaktalar. Fakat 14-15 yaşlarından beri müzik ile iç içe oldukları bilinmektedir. Geçtiğimiz Mayıs ayında ülkemizde unutulmaz bir konsere de imza attılar.

#3 Armin Van Buuren

armin-van-buuren-1368382043-hero-wide-0

25 Aralık 1976 Hollanda doğumlu Armin Van Buuren DJ, Prodüktör ve aynı zamanda bir avukattır. Dört yılı üst üste olmak üzere beş birinciliğe sahiptir. Armada Music adlı müzik şirketinin sahibidir. Bu şirket aynı zamanda aralarında iki Türk DJ’in de bulunduğu bir müzik okuludur. Bunların yanında “A State Of Trance” radyosu ile günün her anında bize kaliteli müziğe ulaşma imkanı sunar. En son geçtiğimiz yıl İstanbul’da düzenlediği konser ile bizlerle buluşmuştur.

#4 Martin Garrix

indir

Martijn Garritsen adlı DJ’imiz listemizin en genç isimidir. 14 Mayıs 1996 Hollanda doğumlu olan Garrix hayatını İngiltere’de sürdürmektedir. Animals parçası ile adını duyurmuş ve bu tarzda aklımıza ilk gelen isimlerden olmayı başarmıştır.

#5 Tiesto

AVENCHES :  Tiesto performs during 20th Rock Oz'Arenes

Gerçek adı Tijs Michiel Verwest olan Tiesto 17 Ocak 1969 Hollanda doğumludur ve bu müzik dalında akla ilk gelen DJ’dir. 1985 yılından beri etkin bir şekilde faaliyet gösteren DJ bu listenin vazgeçilmezleri arasındadır.  En son 6 Haziran 2013 tarihinde İstanbul’da konser planlaması olmuş fakat Gezi olayları sebebiyle iptal edilmiştir.

#6 Avicii

avicii

8 Eylül 1989 Stockholm doğumlu Tim Bergling (Avicii) en yetenekli DJ ve prodüktörler arasında gösterilmektedir. Isle of Dreams kapsamında geçtiğimiz yıl İstanbul’da sevenleriyle buluşmuştur. Levels parçasıyla hafızamızda yer etmiştir.

#7 David Guetta
DavidGuetta2014WEB

7 Kasım 1967 Paris doğumlu Guetta, tüm zamanların en iyi DJ’lerinden biri olarak gösterilmektedir. 1994 yılından beri etkin olarak piyasanın en bilindik prodüktörlerindendir. Ve hemen hemen her yıl ülkemizde konser vermektedir.

#8 Nicky Romero

nicky-romero

6 Ocak 1989 Fransa doğumlu Nicky Romero Tiesto ve Guetta’nın desteğiyle sektörde emin adımlarla yürümektedir. Adını Fransa’nın şehrinden alan Toulouse parçasıyla kendisinden çokça söz ettirmiştir.

#9 Skrillex

skrillex7701

Amerikan uyruklu Sonny John Moore, Skrillex ismini sahne adı olarak kullanmaktadır. 15 Ocak 1988 de doğmuştur. Daha çok yaptığı elektronik müziklerle bilinir. Bangarang parçasıyla daha da ünlenmiştir.

#10 Steve Aoki

Steve-Aoki_0

Steven Hiroyuki Aoki 30 Kasım 1977 Florida doğumludur. Dim Mack Records’un kurucusudur. Yaptığı film müzikleriyle de bilinir. Ülkemizde en son Isle of Dreams de sahne almıştır.

Hazırlarken büyük keyif aldık. Umarız sizlerde incelerken daha çok keyif alırsınız 🙂 🙂

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir