Dünyadaki En Ölümcül Mekanlar

1645

Eğer bir gün bu mekanlardan birine giderseniz, yada orada bulunursanız kurtuluşunuz yok.

#1 Antarktika
1 Dünyadaki En Ölümcül Mekanlar

Dünya üzerindeki en büyük kara parçalarından biri olsa da, kimse burada kalıcı olarak yaşamaz. Zaten yıllık ziyaretçi sayısı da 4000’i geçmez. Çünkü dondurucu soğuğa ve saate 300 km hızla esen kasırgalara kimsenin dayanabileceğini sanmıyorum.

#2 Danakil Çöküntüsü
2 Dünyadaki En Ölümcül Mekanlar

Bu topraklara asla yağmur yağmaz. Deniz seviyesinin altında olan bu yer kuraklığı ve 50 dereceyi geçen sıcaklığıyla yaşayabilmenin en zor olduğu yerlerdendir.

#3 Karaçay Gölü, Rusya
3 Dünyadaki En Ölümcül Mekanlar

Bu göl dünyanın en fazla kirletilmiş gölü olarak Worldwatch Enstitüsü tarafından tespit edilmiştir. Nükleer çöplük olan gölün etrafında 10 dakika beklemek size ölümcül dozda radyoaktif zehir bulaştırır.

#4 Yungas Yolu, Bolivya
yungas-yolu-bolivya-2 Dünyadaki En Ölümcül Mekanlar

“Ölüm yolu” olarak adlandırılan bu yol yeryüzündeki en tehlikeli yoldur. Daracık yolda kamyonlar araçlar zar zor geçebiliyor.

#5 Mariana Çukuru
5 Dünyadaki En Ölümcül Mekanlar

Dünya üzerindeki en derin noktadır. Buradaki basınç yeryüzündekinden 1000 kat daha fazladır, burada insanın ciğerleri paramparça olur vücudu ezilir.

#6 Nyos Gölü, Kamerun
lake_nyos_630px1 Dünyadaki En Ölümcül Mekanlar

Renkten de anlaşılacağı üzere temiz bir göl değil. Sönmüş volkan kraterinin bol yağışlarla dolması ile oluşmuş zehirli bir göldür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here