Doğru Bildiğimiz 10 Yanlış

4481

İnsanlık tarihinde bir soru sorulduğunda işin uzmanı o dakika orada bulunan herkestir ve tereddütsüz en doğrusunu bilirler (!) Geçmişten günümüze bilerek veya bilmeyerek fakat kesinlikle abartılarak gelen doğru bildiğimiz yanlışları sizler için listeledik.

#1 Fotokopi makinası gerçeği;

 

bunlari-biliyor-musunuz--ilginc-gercekler-bilgi-1499508 Doğru Bildiğimiz 10 YanlışGenel anlamda fotokopi makinaları aşırı yük bindirilmesi veya taşıyıcı takılması gibi sorunlar ile servislere gönderilse de en güçlü sebep üzerine oturarak fotokopi çekmeye çalışanlar (Ofislere dikkat beyler)

#2 Gandalf reyiz;

Screenshot_45 Doğru Bildiğimiz 10 YanlışYüzüklerin Efendisi ile hafızalara kazınan ve bir çok caps ile bizi güldüren Gandalf karakteri yerine aslında Sean Connery’e teklif götürülmüş, senaryoyu anlamadığı için kabul etmemiştir.

#3 En azından minibüste arkasında sakız çiğneyen tipler olmaz;

Screenshot_46 Doğru Bildiğimiz 10 YanlışSingapur da sakız çiğnemek de almak da satmak da her türlü ticareti yasak.

#4 En güçlü duyu organımız;

koku-alma-bozuklugu-nedenleri Doğru Bildiğimiz 10 Yanlış5 duyu organımızın içerisinden en güçlü olanı koku alma duyusudur.

#5 Hapşırmak kalbi durdurur

heartbeat-163709_640 Doğru Bildiğimiz 10 Yanlış

İnsanların hapşırma anında kalbi yaklaşık yarım mili saniye durmaktadır. (O zaman ne yapıyoruz, tabi ki de hapşırmaya devam ediyoruz)

#6 Yaptım olacak

Screenshot_47 Doğru Bildiğimiz 10 Yanlışİnsanların dilini dirseğine değiremeyeceği görüşü uzun zamanlardır devam etse de aslında yapılabileceği ortaya çıkmış. (Ben hâlâ yapamıyorum, sorun bende mi?)

#7 O zaman beyni nerede?

ecobio-karides-yemleri Doğru Bildiğimiz 10 YanlışKarideslerin kalbi kafatasının içindedir (Hâlâ aklıma takıldı beyni nerede o zaman abi)

#8 Atalarımız bizi kandırdı mı şimdi?

fft64_mf1359880 Doğru Bildiğimiz 10 YanlışHalk arasında en uzun süre çınar ağacı yaşıyor dense de zeytin ağacının yaklaşık 1500 see yaşayabildiği ortaya çıkmıştır.

#9 Çizgi filmi bile vardı yahu o da mı tutmadı?

devekusu-8 Doğru Bildiğimiz 10 Yanlış

Deve kuşlarının utandığı zaman kafalarını toprağa gömdüğü bilinir fakat yüzyıllardır hiçbir deve kuşunun yaptığı görülmemiştir.

#10 Ortalıkta anca homurdanarak gez sen

kahve-falında-domuz-görmek Doğru Bildiğimiz 10 YanlışDomuzlar gökyüzüne doğası gereği bakamazlar. (E çizgi filmlerde gayet de güzel bakıyorlar, bunlar hep sübliminal)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here