Doğru Bildiğimiz 10 Yanlış

4687

İnsanlık tarihinde bir soru sorulduğunda işin uzmanı o dakika orada bulunan herkestir ve tereddütsüz en doğrusunu bilirler (!) Geçmişten günümüze bilerek veya bilmeyerek fakat kesinlikle abartılarak gelen doğru bildiğimiz yanlışları sizler için listeledik.

#1 Fotokopi makinası gerçeği;

 

bunlari-biliyor-musunuz--ilginc-gercekler-bilgi-1499508Genel anlamda fotokopi makinaları aşırı yük bindirilmesi veya taşıyıcı takılması gibi sorunlar ile servislere gönderilse de en güçlü sebep üzerine oturarak fotokopi çekmeye çalışanlar (Ofislere dikkat beyler)

#2 Gandalf reyiz;

Screenshot_45Yüzüklerin Efendisi ile hafızalara kazınan ve bir çok caps ile bizi güldüren Gandalf karakteri yerine aslında Sean Connery’e teklif götürülmüş, senaryoyu anlamadığı için kabul etmemiştir.

#3 En azından minibüste arkasında sakız çiğneyen tipler olmaz;

Screenshot_46Singapur da sakız çiğnemek de almak da satmak da her türlü ticareti yasak.

#4 En güçlü duyu organımız;

koku-alma-bozuklugu-nedenleri5 duyu organımızın içerisinden en güçlü olanı koku alma duyusudur.

#5 Hapşırmak kalbi durdurur

heartbeat-163709_640

İnsanların hapşırma anında kalbi yaklaşık yarım mili saniye durmaktadır. (O zaman ne yapıyoruz, tabi ki de hapşırmaya devam ediyoruz)

#6 Yaptım olacak

Screenshot_47İnsanların dilini dirseğine değiremeyeceği görüşü uzun zamanlardır devam etse de aslında yapılabileceği ortaya çıkmış. (Ben hâlâ yapamıyorum, sorun bende mi?)

#7 O zaman beyni nerede?

ecobio-karides-yemleriKarideslerin kalbi kafatasının içindedir (Hâlâ aklıma takıldı beyni nerede o zaman abi)

#8 Atalarımız bizi kandırdı mı şimdi?

fft64_mf1359880Halk arasında en uzun süre çınar ağacı yaşıyor dense de zeytin ağacının yaklaşık 1500 see yaşayabildiği ortaya çıkmıştır.

#9 Çizgi filmi bile vardı yahu o da mı tutmadı?

devekusu-8

Deve kuşlarının utandığı zaman kafalarını toprağa gömdüğü bilinir fakat yüzyıllardır hiçbir deve kuşunun yaptığı görülmemiştir.

#10 Ortalıkta anca homurdanarak gez sen

kahve-falında-domuz-görmekDomuzlar gökyüzüne doğası gereği bakamazlar. (E çizgi filmlerde gayet de güzel bakıyorlar, bunlar hep sübliminal)

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir