Diyanetten Yeni İş Kolu: Kıble Uzmanlığı

3033

Nasıl başlasam diye uzunca bir süre düşündüm fakat duruma uygun bir giriş bulmayı gerçekten başaramadım. O yüzden bodoslama dalayım diyorum konuya. Yazı yazan pek çok insanın alışkanlık edindiği bir huy vardır. Yazılarına tarih atmak. Böylece yazılarımızı tarihin eşsiz kütüphanesinde bir rafa yerleştirebilmiş oluruz. Biraz da duygusalsak arada sırada ne zaman ne yazmışım diye kontrol eder değişik hisler yaşayabiliriz. Bazı zamanlarda ise içinde bulunduğumuz tarihi kısa süreli hatırlayamadığımız olur. Gerek dalgınlıktan, gerekse yaşamın hızlı akışından dolayı yaşadığımız bu sıkıntıyı nasıl çözeriz peki?

Birçoğunuz bu soruyu “Saate bakarız.”, “Telefona bakarız.”, “Efendim hiç olmadı takvime bakarız.” diye cevaplıyor diye tahmin ediyorum. Fakat Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu konuda oldukça farklı düşünceleri var bizden söylemesi. Ülkemizdeki insanların çoğu ibadetlerini yerine getirirken kıbleyi bulma sıkıntısı çekiyor olsa gerek ki Diyanet İşleri Başkanlığı bu konuya el atmış. Yok pusula falan değil çözüm, daha iyi bir fikri var başkanlığın: “Her ile bir kıble uzmanı atamak.”

Diyanet işleri başkanlığının yeni yaratacağı bu meslek kolu sosyal medyada şimdiden yankı buldu. İşte Kıble Uzmanı konulu seçki:

İçindekiler

# 1

# 2

# 3

# 4

# 5

# 6

# 7

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir