Çikolata Seven Diyetisyen Olur Mu Demeyin!

2109

Son zamanlarda öne çıkan mesleklerden diyetisyenlik, halk arasında da oldukça başvurulan bir dal oldu. Öyle ki obezite de günümüz gençlerinin büyük problemi. Bunun bir çok nedeni var elbette ancak bilinen en büyük nedeni; çok değil, 7-8 sene önce fast food tarzı yiyeceklerin ortalama porsiyonlardan oldukça pahalı iken şimdi çok makul fiyatlarda olması. Bu nedenle her insan bazen ucuz bile bulduğu için fast food’a başvuruyor. Elbette yıllar sadece dış görünüşte değişikliklere neden olmuyor. İnsanların algısı da yıllar boyunca yerinde saymamış. Önceden savaş ve kıtlık nedeniyle insanlar yiyecek bulamadığı için toplu, balık etli, hatta şişman insanlar beğenilir ve onların sağlıklı olduğu düşünülürmüş. Zayıf ve sıska gibi insanlara dönülüp bakılmazmış bile. Şimdi ise tam tersi bir durum söz konusu. Uzun lafın kısası diyetisyenlik bu nedenle de gözde meslekler arasına girmiş durumda. Ancak bu diyetisyenimiz diğerlerinden biraz farklıymış. Tanıyalım…

#1 Diyetisyen Melda Demiröz Elmas.

Tam bir çikolata aşığı olduğunu söyleyen diyetisyen bu mesleğin aslında kendi özünde olduğunu söylüyor. Bir alışverişte bile aldığı yiyeceklerin etiketini okumadan bir şey alamadığını bu nedenle alışverişinin hep çok uzun sürdüğünü anlatıyor.

kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

#2 Çikolatanın zararlı olmadığını ispatlamak için deney yapan diyetisyen, bu kadar tatlı bir şeyin kilo yaptığına inanmak istemediğini anlatıyor.

131007_cikolata.hlarge

 

#3 Diyetisyen öncelikle diyet demenin az yemek demek olmadığını “diyeta” kelimesinden yani “denge”den geldiğini söylüyor.

Bu nedenle çikolata asla zararlı değil kilo da aldırmıyor, olay sadece her şeyden dengeli yemek…

yazin-sok-diyetler-bagisiklik-sisteminizde-kalici-hasara-yol-acabilir-53246

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir