Chrome Ve Android Birleşiyor!

1183

Androidi bilemeyiz ama bilgisayarlarda tarayıcı olarak çok yaygın olarak kullanılıyor Chrome. Gönülleri çoktan fetheden iki uygulama bizce de birleştirilmeliydi. Tıpkı “biz google’dan önce nereden arama yapıyorduk ya?” dediğimiz gibi ilerde de telefonlarda tarayıcı yokken nereden arama yapıyorduk diye merak edeceğiz demek…

Yeni bir rapor Google ve ana şirketi Alphabet’in Chrome işletim sistemini öldürme üzerine çalıştıklarını iddia ediyor.

Wall Street Journal’a göre Google, Chrome OS ve mobil işletim sistemi Android’i birleştirerek, 2017 yılında bilgisayarlar ve laptopların yanı sıra mobil cihazlar üzerinde çalışan Android OS işletim sistemini yayınlamayı planlıyor.

43253

 

Şirkete yakın kaynaklar Google’ın yeni tek bir işletim sistemi çıkarmayı planladığını ve bunun erken bir versiyonunu önümüzeki sene tanıtmayı düşündüğünü belirtiyor.

Rapor, önümüzdeki yıl düzenlenecek Google I/O konferansında yeni kombine Android OS işletim sistemini görebileceğimizi bildirirken, Chrome tarayıcısının isminin aynı kalacağını ancak Chromebook’larda yeni bir isimlendirmeye gidileceğini belirtiyor.

android-google-chrome-os

 

Microsoft da Windows 10 lansmanıyla birlikte kendi işletim sistemleri için benzer bir birleştirmeye giderek masaüstü, mobil ve Xbox konsolunu tek işletim sistemi çatısı altına toplamıştı…

d3c5aa6b693e65f15f9728c34384a020-e1424903604822-1940x1091

 

Kaynak: CHIP Online

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir