Cep Telefonunun Yaydığı Radyasyondan Biberiye Çayı İçerek Korunun

1631

Yemek sofrasından tuvalet köşelerine kadar hayatımıza eklemlenmiş akıllı ve zararlı telefonlar durmaksızın insan bedenine zarar verici dalgalar yayarken, bu zararlardan korunmanın yolları araştırılıyor ve insanlara pratik yöntemler tavsiye ediliyor.

headache

Biraz da olsa korunmak için bildiğimiz tavsiyeler var: Kulaklıkla konuşmak, telefonu cebimizde ve göğüs hizamızda taşımamak, ilk çalışta açmamak vb.

biberiye-cayi-nasil-yapilir_646x340

Şimdi elimizde çok daha kolay ve zevkli bir korunma yöntemi var: biberiye çayı içmek.

Yakın zamanda biberiye çayının vücudumuzu toksinlerden arındırdığı bilimsel yollarla tespit edilmişti. Ayrıca bu çay konsantrasyonu artırıp, hafızayı güçlendiriyor. Kan dolaşımını hızlandırıp, migren ağrılarını hafifletiyor.

En önemlisi biberiye çayı sizi radyasyonun zararlı etkilerinden koruyor. Biberiye çayının bu yararı British Journal of Radiology’de yayınlanan bir makaleyle literatüre geçmiş oldu. Bu makalede biberiye çayının içindeki carnosic ve canosol asitlerin hasarlı DNA hücrelerini tamir ettiği ve rasyasyonla savaşmak için çok güçlü anti-oksidanlar ürettiği bilgisi yer aldı.

Biberiye Çayı Nasıl Kullanılmalı ?

1 bardak kaynamış suyun içine 2 yemek kaşığı ekleyip karıştırdıktan sonra, 10-15 dakika arası bekleyip içmeniz yeterli olacaktır. Haftada 3-4 kez içilmesi tavsiye ediliyor zira cep telefonları peşimizi bırakmıyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir