Can Yayınları’dan Yeni Yayın Formatı: Minikitap

1841

Yayıncılık sektörünün, yayın formatı açısından değişikliklere pek alışkın olmadığı aşikar. Son yıllarda süregelen ”Matbu kitap mı, e-kitap mı?” sorusu, bunun en büyük kanıtı. Can Yayınları ise, kitap kokusu taraftarları ve teknoloji aşıklarının bulunduğu savaşa yeni bir cephe açtı: Minikitap5645f2bd6136202ce4499f13

“Küçük Al, Büyük Oku”

Can Yayınları tarafından hakları satın alınan minikitap projesi; kitap kokusunu eksik etmemekle beraber, bir e-kitap okuyucusu kadar da portatif bir konsepte sahip. Kitaplar, Jongbloed BV tarafından Hollanda’da, bu baskılar için özel üretilen Indoprint kağıdı ile uluslararası patentli Minikitap formatında basılıp ciltleniyor. Mürekkep, sayfa ve cilt tekniği, bu küçük kitabı mucizevi bir şekilde rahat okunur kılıyor. Sayfa inceliği ustalıkla ayarlanan Minikitap, binlerce sayfalık bir kitabı bile cepte taşıyabilme imkanı sağlıyor. Üstelik yazı karakterlerinin boyutları sıradan bir kitapla aynı büyüklükte ve tüm kitapları “tam metin” okumak mümkün.

Geçtiğimiz hafta sonu 34. İstanbul Kitap Fuarı Can Yayınları standında tanıtılan Minikitap, okurlar tarafından ilgiyle karşılandı. Şeker Portakalı, Simyacı,Dava, İnsanlığın Yıldızının Parladığı Anlar,1984 ve Zorba gibi kült eserlerle başlangıç yapan seri, kısa süre içinde geniş bir arşive sahip olacak. Bugün itibariyle dağıtımı başlayan Minikitap’ı, kendine özel standıyla tüm kasa etrafında görmek mümkün olacak.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir