“Burası Suriye Değil”

994

Cizre’de sokağa çıkma yasağı 6. gününde de devam ederken siyasilerin gündemini oluşturdu. HDP Cizre’ye girmeye çalışırken, Leyla Zana da ölüm orucuna başlayacağını ifade etti. AKP tarafında ise Cizre’ye girmek isteyen HDP’ye karşı tepkiler var.

Screenshot_5 “Burası Suriye Değil”

Başbakan Ahmet Davutoğlu Cizre’de sürdürülen sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklamalarda bulundu. “İlelebet devam edecek değil. Ama ne zaman bitmesi gerekiyorsa o zaman bitecek.” diye konuşan Başbakan Davutoğlu, özerklik ilanlarına da tepki göstererek; “Burası Suriye değil, öyle kafasına göre herkes kanton falan ilan edemez.” dedi.

Cizre’de elektrik, su ve ekmek gibi hayati önem taşıyan ihtiyaçların sokağa çıkma yasağı yüzünden karşılanamadığı belirtilmekte. “Bu süreçte Cizre’de fırınlar çalışıyor, halkın istekleri karşılanıyor.” diyerek halkın mağdur edilmemeye çalışıldığı savunan Davutoğlu, aynı zamanda HDP heyetinin Cizre’ye girme çalışmalarını da tepki gösterdi. “Şu anda hangi heyet olursa olsun AK Parti’den de heyet gitse, oradaki kamu düzeni bağlamında alınan tedbirlere uymak zorunda.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here