Bu Sokak Sanatı Sabit Değil, Gezici!

1572

Sokak sanatı denilen şeyi siz de çevrenizde görmüşsünüzdür eminim ki. Mesela duvarlardaki yazılar. Tabi amaçsızca yazılmış ‘seni seviyorum’ cümlesinden bahsetmiyorum. Daha çok renkli boyalarla yapılan grafiti ve resimlerden bahsediyorum. Ama bu olayı bambaşka boyutlara ulaştıranlar da var.

Sokak sanatında çığır aşmış Brezilyalı iki isimle tanıştırayım sizi: Ygor Marotta ve Ceci Soloaga. Onların diğer sokak sanatçılarından farkı; sanatlarını bisiklet yardımıyla sokak sokak gezdirmesi.

1 Bu Sokak Sanatı Sabit Değil, Gezici!

Aslında sokak sanatının tam karşılığı gibiler. Üstelik sadece görsel değil işitsel de. İsmi “Suaveciclos” olan proje için laptop, pil hoparlör ve projeksiyon aleti kullanıyorlar. İstedikleri yere yansıtabildikleri sanatlarını duvarlardan çatılara kadar her yerde görmeniz mümkün.

Bu Sokak Sanatı Sabit Değil, Gezici!Bu gezicilik sadece Brezilya sokaklarını kapsamıyor. Sanatçılar bisikletlerini pek çok farklı ülkeye götürmeyi istiyor. Geçtiğimiz yıl Almanya, İsviçre ve Rusya’da pedal çevirmişler. Belki bize de bir ara uğrarlar 🙂

3 Bu Sokak Sanatı Sabit Değil, Gezici!

Bu Sokak Sanatı Sabit Değil, Gezici!

4 Bu Sokak Sanatı Sabit Değil, Gezici!

Bu Sokak Sanatı Sabit Değil, Gezici!

6 Bu Sokak Sanatı Sabit Değil, Gezici!

Bu da eğlenceli videosu:

Bu sanatı en çok çocuklar sevmiş gibi 🙂

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here