Bu Kurbanlıkların Fiyatı Dudak Uçuklatıyor!

23516

Kurban bayramının yaklaştığı şu zamanlarda herkes kurbanlık fiyatlarını araştırmakla meşgul. İşli bayram denildiği üzre tüm bayram boyunca hayvan etleriyle uğraşmak ülke genelinde bir inanış ve gelenek olarak sürüyor. Dolayısıyla gündemi de meşgul eden bu durum haberlere oldukça yansımış durumda.

#1 Çorum Alaca’da Şahin adı verilen kurbanlık 2 tonluk ağırlığıyla tam 65 bin lira.

1-corum-alaca-da-2-tonluk-kurbanlik-tam-65-bin-lira

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala 2.040 kg ağırlığa ulaşan Şahin adlı kurbanlık 65 bin TL fiyatla satışa sunuldu. Sahibi Müfit Gürses ise her yıl yetiştirdiği kurbanlıklarla dikkat çekmekte. “Bir dönem bin 640 kilo ağırlığında Kral adlı kurbanlığımız vardı. Sonra bin 850 kilo ağırlığında Tufanı yetiştirdik. Şimdi 2 ton 40 kilo ağırlığındaki Şahin’le pazara geldik” diyen Müfit Gürses Şahin’in alıcısının da hazır olduğunu belirtti.

#2 Samsun’da bulunan 1,5 tonluk “Minik”in fiyatı ise 45 bin lira.

1-5-tonluk-kurbanlik-minik-7691596_7507_m

Samsun’da Minik ismi verilen 1485 kg ağırlığındaki kurbanlık ise 45 bin TL’ye alıcısını bekliyor. Minik için 2 kişinin talip olduğu belirtiliyor. 3 yıldır özel yemlerle beslenen boğaya ayrıca günde 1 saat masaj yapılıyor.

#3 Eskişehir’de hayvan pazarına çıkartılan “Palandöken” isimli tosun, ortalama bir yıllık emekli maaşına tekabül eden fiyatıyla görenlere “Maşallah” dedirtiyor.

bu-kurbanlik-1-yillik-emekli-maasina-bedel--6076408

Günümüzde ortalama maaş alan emeklinin hemen hemen bir yıllık gelirine tekabül eden 15 bin TL’lik değeriyle adeta dudak uçuklatan kurbanlık ise henüz alıcısını bulamadı. Kurbanlığın sahibi Nihat Eren Sayın, “Palandöken”in tüm dikkatleri üzerine çektiğini ve Eskişehir’de şuan için alıcısının olmadığını söyledi. Sayın, “Bu hayvanın cinsi simental, fiyatına 15 bin TL istiyoruz. Müşterisi Eskişehir’de yok, çıksa çıksa bir kişi çıkar. Başka da çıkacağını zannetmiyorum. Her gelen ben fakirim diyor. Fiyatı bu, ortalama bir araç fiyatına gider. İsmi de “Palandöken” ve 2 yaşında. Bunun illaki müşterisi çıkacak, kime nasipse ona gidecek” dedi. Sayın, kurbanlığı görenlerin “Maşallah” deyip çekip gittiğini de ifade ederek, “Görenler, “Maşallah” deyip çekip gidiyor. Çok güzel diyorlar ama millette para yok, millet biraz parasız. Seçim de yaklaştı siyasiler yine de para vermiyor. Mal pek kalmadı, satışlar iyi” şeklinde konuştu.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir