Beyaz Saray’ın Resmi Sitesinde Türkiye Aleyhine İmza Kampanyası Düzenleniyor

1121

Beyaz Saray’ın resmi internet sitesi whitehouse.gov’da “Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki Türkiye, terörü destekleyen devlet ilan edilmeli ve ABD ile ittifakına son verilmeli.” başlıklı bir imza kampanyası düzenlendi. Bu tarz dilekçelere Beyaz Saray tarafından cevap verilebilmesi için 30 günde 100 bin imza toplanması gerekiyor.5D61BC33-C3E6-40CE-AD55-4243FC8394F2_w640_r1_s_cx1_cy8_cw74-500x281

Dilekçede şu sözlere yer veriliyor:

“Türkiye’nin, Suriye’de IŞİD hedeflerini vuran bir Rus uçağını düşürmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye’de cihatçı terörizmi desteklediği inkar edilemez bir gerçektir.

IŞİD Türkiye üzerinden petrol satmakta, IŞİD ve El Kaide teröristleri ve diğer cihatçı gruplar sınırdan geçmektedir.

Türkiye daha önce de Bosna, Çeçenistan, Filistin, Kosova, Gürcistan, Mısır ve Çin’de terörist grupları desteklemiş, Komşularına karşı (Kıbrıs’a asker çıkararak, Yunan hava sahasını ihlal ederek ve Ermenistan’ı abluka altında tutarak) saldırgan tutum izlemiş; Ermeniler, Rumlar ve Süryaniler’e soykırım yapmıştır.

Bu nedenlerden Türkiye, terörü destekleyen devlet sayılmalı ve Amerika’yla Türkiye arasında, NATO içindeki ittifak ilişkisine son verilmelidir.”

Kaynak

 

Bir Cevap Yazın