Apple’ın Başı Yine Dertte!

1155

Ee büyük başın derdi büyük olur değil mi? Bir şeyi sevince çok sevme huyumuz yok mu ama, insan alıştığı şeyden çok zor vazgeçiyor doğrusu. Şimdi daha kendi başına tuvaletini yapamayan çocuk iPhone’unden oyun oynuyor. Siz de zamane çocuk muhabbeti yapıp duruyorsunuz demeyin, bir işin normali olur. Tamam çocuk büyütmek zordur eyvallah inatçı yemek yememe huyları da bir o kadar uğraştırıcı. Ama çocukla baş edemeyip biraz telefonla uğraşsın ben de azıcık ayaklarımı uzatayım diyen ebeveynlere kızıyoruz…

Apple, aslında hiç kullanmadığı bir ürün ismi nedeniyle bir kez daha mahkeme kapılarındaymış…

Giyilebilir teknoloji denildiğinde akla gelen ilk ürünlerden biri olan akıllı saat “Apple Watch” dava şokuyla karşı karşıya. Dünya çapında bir çok ülkede daha tam olarak satışa sunulamayan bu ürün, üreticisi olan Apple’ın başını bir hayli ağrıtıyor. İşin ilginci sorunun, saat daha piyasaya çıkmadan önce kullanılan iWatch isminden kaynaklanması.

apple-watch-turkiye-de-resmi-olarak-satisa-sunuldu

 

Geçtiğimiz yıl İsviçreli lider saat üreticisi Swatch ile “iWatch” ismi yüzünden çalkantılı bir süreç geçiren Apple, bu kez de Probendi şirketiyle davalık oluyor.

“iWatch” markasının gerçek sahibi olan Dublin merkezli yazılım geliştirme stüdyosu, Apple’ın “iWatch” markasıyla özdeşleşmiş olmasından bir hayli rahatsız. Probendi, Apple’ın Google AdWords kampanyalarında “iWatch” terimini kullandığını ve bu terimin de Apple Watch’a yönlendirme yaptığını; Apple’ın bu konuyu kendi çıkarları doğrultusunda kullanarak hassasiyet göstermediğini iddia ediyor. Gerçekten de bazı ülkelerde iWatch araması, kullanıcıyı, Apple’ın reklam harcamaları sayesinde Apple Watch sayfasına yönlendiriyor.

iphone_6_review_hero

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir