Ankara’daki Patlama Dış Basına Böyle Yansıdı

8300

Başkent Ankara’da askeri lojmanların olduğu bölgede meydana gelen şiddetli patlamayı, İngiliz basını da son dakika haberi olarak duyurdu.

Telegraph gazetesi ise “Ankara’da patlama: 18 kişi öldü, 61 kişi yaralandı” başlığıyla duyurdu. Haberde “Ankara Valisi, büyük patlamanın bomba yüklü aracın patlaması sonucu söylüyor, ilk görgü tanıkları ise sosyal medyadan olay anını paylaşıyor.” denildi.

telegraph Ankara’daki Patlama Dış Basına Böyle Yansıdı

İngiliz yayın kuruluşu BBC haberi “Başkentteki patlamada en az 18 ölü” başlığıyla verdi. Haberde, bir polis yetkilisinin bomba yüklü bir aracın patladığını açıkladığı belirtildi. BBC, Türkiye’de son zamanlarda bombalı intihar saldırılarının arttığına dikkat çekerek, geçen ay da İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen saldırıyı hatırlattı.

bbc Ankara’daki Patlama Dış Basına Böyle Yansıdı

Guardian gazetesi, “Ankara’daki askeri personeli hedef alan bombalı araç saldırısında en az 18 ölü” başlığıyla aktardığı haberde, başkent Ankara’da askeri binalara yakın yerde meydana gelen patlama sonucu 5 kişinin öldüğü, çok sayıda yaralanın olduğu ifade edildi.

guardian Ankara’daki Patlama Dış Basına Böyle Yansıdı

Independent gazetesi, “Türkiye’nin başkentini vuran bomba yüklü araç saldırısının ardından en az 18 ölü 45 yaralı” başlığıyla haberi verdi. Gazete, patlamanın TBMM ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın yakınında meydana geldiğine dikkat çekerek, askeri aracın hedef alındığını belirtti.

independent Ankara’daki Patlama Dış Basına Böyle Yansıdı

ITV Haber, “Ankara’daki bomba yüklü araç saldırısında ölü sayısı en az 20’ye yükseldi” başlığıyla patlama haberini duyurdu. İngiliz ulusal kanalın duyurduğu haberde, patlama sonucu 5 kişinin öldüğü 10 kişinin ise yaralandığı ifade edildi. Ayrıca, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yarınki Brüksel ziyaretini iptal edildiğine dikkat çekildi.

Screenshot_1 Ankara’daki Patlama Dış Basına Böyle Yansıdı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here