Ankara’da Tatlı Yenilmesi Gereken 8 Yer

40629

Her ne kadar inkar etsek de hepimizin içinde birer tatlı canavarı vardır. Bu yazımızda o canavarı nerelerde en güzel ne biçimde besleyebiliriz gelin hep birlikte öğrenelim. Bu arada gözümüzden kaçan, yazımızda yazmadığımız lezzetler, yerler var ise şimdiden affola.

Not: Belli bir sıralama mevcut değildir.

#1 Baklavacı Hacıbaba

Yazımıza bizden gelen tatlıları yapan bir tatlıcıyla başlayalım istedik. Genellikle günlük olarak ürettikleri tatlıları ile her zaman müşterisini mest eden Baklavacı Hacıbaba baklavası ile gönüllerde apayrı bir yere sahip. Her zaman taze, ağızda çıtır çıtır eden ve şerbeti kıvamında olan baklavaları ile tam bir diyet düşmanı diyebiliriz.

Yer: Mevlana Bulvarı No:176 Balgat

Necatibey Cad. No : 20/D Sıhhiye

Dumlupınar Bulvarı Platin Tower No:94-F Söğütözü

Ankamall AVM

Park Vera AVM

Fatih Cad. No: 22 Keçiören

Turan Güneş Bulvarı No: 216 (Shell Benzinlik içi) Çankaya

Ankara’da Tatlı Yenilmesi Gereken 8 Yer

#2 Turta Home Cafe

Günümüzün popüler hayallerinden biridir home cafe açmak. Bunun en güzel örneklerinden biri Ümitköy’de hayat bulmuş durumda. Hani hayat bulmuş ama öyle tırı vırı değil kaliteli eller ile hayat bulmuş. Şirin bir konsepte sahip Turta Home Cafe’de tatlılar ev yapımı fakat amatör ruhla yapılmış olmalarına rağmen profesyonel ustaların başarısına ulaşmış lezzetler bunlar ve o derecede  başarılı. Bizim size önerimiz ise limonlu pasta olacaktır.

Yer: Mutluköy Sitesi 2. Cadde 4. Sokak No: 15 Ümitköy ( Galleria Arkası )

Ankara’da Tatlı Yenilmesi Gereken 8 Yer

#3 Bonapple

Butik kafenin güzel örneklerindendir Bonapple. Bize göre İngiliz tarzı şık bir tarzı olan buranın lezzetleri de bir o kadar başarılı. Müşteri gibi değil de misafir gibi ağırlanacağınız ender yerlerdendir. Buraya giderseniz Boston Cream Pie ve Apple Strudel’i denemeyi kesinlikle unutmayınız.

Yer: Bestekar Sokak No: 39/A Kavaklıdere

Ankara’da Tatlı Yenilmesi Gereken 8 Yer

#4 Waffle Corner

Sizi Waffle’ın tam olarak ne olduğunu, aslında nasıl yapılması gerektiğini anlamanız için şiddetle buraya davet ediyoruz. Waffle diye her yerde satılan o tatlıları unutun. Gerek kıvamı olsun gerekse kullandığı malzemeler olsun gerçekten harika yaratıyorlar orada. Eğer giderseniz beyaz çikolata, çilek, muz üçlüsünü denemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca kendilerinin yaptığı sandviçte baya başarılı.

Yer: Turan Emeksiz Sk. Kavaklıdere

Ankara’da Tatlı Yenilmesi Gereken 8 Yer

#5 Aylak Madam

Kızılay’da bulunan ve Kızılay’da benzerine ender rastlanacak güzellikte lezzetlere sahip bir mekandır. Tatlıları dışında genel olarak da başarılı olan Aylak Madam misafirlerinin çoğunlukla beğenisi kazanmaktadır (istisnalar kaideyi bozmaz sonuçta). Eğer o civarlarda olacaksanız mutlaka uğrayıp Madam Bowary’i deneyiniz.

Yer: Karanfil 2 Sk. No:77/B Bakanlıklar

Ankara’da Tatlı Yenilmesi Gereken 8 Yer

#6 Cotta

Size şehrin en iyi browniesini yapan yeri sunmaktan gurur duyarız. Ama bir sır verelim mi sadece brownieyi iyi yapmıyorlar kendilerine has olan saksıyı da baya başarılı yapıyorlar. Size özetle şunu diyeyim eğer kilo almaya ihtiyacınız varsa kesinlikle doğru yerdesiniz. Cotta’nın tatlı menüsü nitelik ve nicelik bakımından baya kaliteli.

Yer: Taurus AVM

Ankara’da Tatlı Yenilmesi Gereken 8 Yer

#7 LOÇİ Lokum Çikolata

Hamamönü yenilendikten sonra oradaki mekanlar baya bir önem kazandı Ankara Halkı için. Önem kazanan yerlerin başında geliyor LOÇİ. Sempatik ve sıcak bir mekan olan LOÇİ’nin kesinlikle peynir tatlısı denenmelidir. Peynir tatlısı gerçekten görsel olarak höşmerim benzeri bir tatlı olsa da aslında lezzet ve içerik olarak benzerlik yoktur. Onların dışında isminden de anlaşılacağı gibi farklı esans ve kuru yemişlerle hazırlanan el emeği lokumları da asla es geçilmemelidir.

Yer: Talatpaşa Bulvarı No:99/Hamamönü

Ankara’da Tatlı Yenilmesi Gereken 8 Yer

#8 Grano Coffee & Sandwiches

Ankara’ya yeni bir soluk getiren güzel ve samimi bir yer Grano. Ankara’da eskiden olmayan donutu pek bir güzel yapan Emek 8. Caddeye açılmış şık bir mekan. Henüz denememiş olsak da aldığımız duyumlara göre buranın da brownie keki de  pek lezzetli ve tadılması gereken bir tatlıymış. Ama kesin olan bir şey var ki o da donut ile kahve çok yakışıyor. Umarız siz brownie keki dener ve bize nasıl olduğunu söylersiniz.

Yer: 3. Sokak (Bişkek Caddesi (eski 8. Cadde)) 5/A

Ankara’da Tatlı Yenilmesi Gereken 8 Yer

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here