Amerika’nın İlk Seri Katili Ted Bundy Aslında Kimdi? ( Part 4; Bundy’i Çıldırtan İdam Kararı)

1978

25 Haziran 1979’da başlayan ikinci dava süreci 4 gün sürdü. Bundy yine kendisine tahsis edilen avukatı reddederek savunmasını üstlendi.  Bundy duruşma süreci boyunca kendisine pek çok hayran edinmişti. Bu dönemde kadın hayranlarından pek çok mektup aldı. Hayran kitlesi içerisinde yer alan Carole Ann Boone Bundy’nin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Carole ve Bundy duruşma salonunda evlendiler. Aynı duruşma sürecinde hâkim Edward Cowart; Bundy’i suçlu bularak idam kararı verdi. Ted dava süreci boyunca herkesi olduğu gibi hâkimi de etkilemişti. Cowart idam kararı vermiş olmasına rağmen Bundy adına üzgündü. Duruşma salonuna kararını açıklarken Bundy’e şu sözleri söyledi;

“İdamınıza karar verilmiştir, ölene kadar vücudunuza mevcut sistemle elektrik verilecektir. Genç adam, kendinize iyi bakın. Bunu samimi olarak söylüyorum, kendinize iyi bakın. Şu anda yaşadığımız gibi, bu mahkeme salonunda insanlığın tamamıyla heba edildiğine tanık olmak bu salondakiler için trajedidir. Zeki, genç bir adamsınız. İyi bir avukat olabilirdiniz, arkamda çalıştığınızı görmek beni mutlu ederdi, fakat ortak, yanlış yoldan gittiniz. Kendinize iyi bakın. Size karşı düşmanlık beslemiyorum, bunu bilmenizi isterim. Kendinize iyi bakın.”

Bundy karara şiddetle karşı çıktı. Fakat bu karşı çıkış onu elektrikli sandalye yolculuğundan geri alamayacaktı. Florida Devlet Hapishanesi’ne sevk edilen Ted burada idam bekleyişine koyuldu. Bu zaman zarfında pek çok ajanın ziyaretine uğradı. Özel ajan olan Hagmaier’e sıra dışı itiraflarda bulundu. Green River Katili’nin bulunmasında da etkin rol oynayan Bundy’nin idamı iyi hali göz önünde bulundurularak 10 yıl ertelendi.  Bu süreçte Carole bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Fakat kısa süre sonra Bundy’den boşanarak kendisinin ve kızının soyadını değiştirdi.

Ted Bundy’nin idamından bir gün önce kendisiyle yapılan televizyon programı, cinayetlerinin ardından söylemiş olduğu sözleri ve idam günü… En kısa zamanda bir sonraki yazıda!

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir