Açıklandı, Epica Geliyor!

3255

 

Senfonik metal türünün en önemli temsilcilerinden EPICA 18-19-20 Aralık tarihlerinde ülkemizde konser vermeye hazırlanıyor! 18 Aralık tarihinde İstanbul Küçükçiftlik Park’ta, 19 Aralık tarihinde İzmir Arena’da 20 Aralık tarihinde ise Jolly Joker Ankara sahnesinde konser verecek Epica’nın ön grubu ise folk metal türünün sevilen gruplarından olan Finntroll olacak. Biletler 25 Ağustos’ta Biletix’te! Epica geçen sene Headbangers Weekend festivalinde ülkemize gelmiş ve müzikseverlere her zaman hatırlayacakları bir deneyim yaşatmıştı.

Epica-light

2002 yılından beri aktif olan Epica, şu ana kadar 6 tane stüdyo albümü 2 tane canlı konser albümü çıkarmıştır. En son çıkarmış olduğu The Quantum Enigma albümünün tanıtımı amaçlı konser veren Epica, bu amaç doğrultusunda Türkiye’de The Turkish Enigma turunu gerçekleştirecek. Bu nedenle çalınacak şarkıların çoğunlukla bu son albümden olacağını kestirmek güç değil.epica

The Quantum Enigma albümünden bahsetmek gerekirse, bu albümün orkestral elementlerle dolu, grubun solisti, kraliçesi, Simone Simons’un yeniden hünerlerini ortaya koyduğu, eski albümlerderin üzerine inşa edilmiş çok başarılı bir albüm. Şahsi fikrim bu albümün Epica’nın şimdiye kadar en müzikalite olarak gelişmiş albümü olduğu yönünde. Eğer Epica dinlemeyi düşünürseniz bu albümü size şiddetle tavsiye ederim. Kaldı ki bütün kritiklerin düşüncesi bu yönde.Epica2014promophotoThrashHits Design your Universe ve The Divine Conspiracy albümleri de Epica’nın en bilinen ve en sevilen albümlerinden. Bu albümlerde yine Senfonik Metal severleri ve seveceğini düşünenler aradığı her şeyi bulabilir. Bu albümlerde hem metal hem de klasik müzik havası var. Bence bu konseri sakın kaçırmayın. Müthiş bir sahne şovu, metal ve senfonik müziğin muhteşem füzyonu ve  Simone Simons’ın büyüleyici sesi ve güzelliği bizleri bekler!

finntroll

Finntroll ise adından da anlaşılabileceği gibi Finlandiya asıllı bir folk ve black metal grubu. Ülkemize ilk defa gelecek grup, üyelerinin giydiği kıyafetlerle dikkat çekiyor. 1997 yılından beri aktif olan grup, şu ana kadar 6 stüdyo albümü çıkardı ve Türkiye’de çok sayıda fanı var. Şarkıların çoğunun fince olmasına rağmen bu kadar sevilmesi grubun ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.

Hepinizi konsere bekliyoruz!

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir