60 Yıldır Kayıp Defterini Instagram Sayesinde Buldu

2149

defterOkul yaşantımız boyunca birçok defter tutuyoruz. Kimimiz gerçekten özenerek içine günü gününe tarih atarak tutuyor defterini. Kimimizse bir paçavra gibi sağa sola fırlatarak. Aslında emek verilen değer verilen bir defterin ne kadar önemli olduğuyla ilgili şimdi paylaşacağımız haber.

60 Yıldır Kayıp Defterini Instagram Sayesinde Buldu (2)

Ece Çelebioğlu, eskiciden birçok eşya alan bir arkadaşının bu defteri çok övmesiyle tanışmış defterle. Defter eski olmasına rağmen çizimler oldukça güzel ve düzenli yazılar da muntazammış. Haliyle bir Tom Marvolo Riddle güncesi çekiciliği yaratmış olsa gerek kendisinde bu güzel defter. Kendisi defterin sahibinin akıbetini merak etmiş ve instagram hesabından resimle beraber şu yazıyı paylaşmış :   “Bugün arkadaşım Kerem, mahalledeki eskici Seyyare’den bir sandık dolusu anı almış. İçinden çıkan deftere heyecanlandık. Harika bir düzende, çeşitli deneylerin el yazısı ve çizilen resimlerle anlatıldığı eski bir kimya defteri. Kapağında bu bilgiler var: Haydarpaşa Lisesi, V-A, 404, Ömer Kotan.”

60 Yıldır Kayıp Defterini Instagram Sayesinde Buldu

instagram hesabında defteri gören tanıdıkları Ömer Kotan’a haber vermişler. O da defterini hemen tanıdığını fakat heyecandan olsa gerek kendisine ulaşabildiğine inanamamış.

Defter 60-61 yıl öncesine ait. O dönem Laboratuvar defteri olarak kullanıyormuş Ömer Kotan bu defteri. Sonrasında ODTÜ İnşaat Mühendisliği’nde okumuş ve çizimden uzaklaşmış; ama asla tam olarak kopmamış.

Defterin bu şekilde korunabilmiş olması çok güzel. Üzerine bu kadar emek verilmiş bir deftere zarar vermeye kimse kıyamamış olsa gerek.Kendi Laboratuvar defterlerimi düşünüyorum da…
Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir