6 Pratik Yumurta Hilesi

11266

Yumurta insanoğlunun en çok kullandığı hayvansal gıdaların başında geliyor. Rafadan, sahanda, omlet, menemen, sucuklu, patatesli ve daha binlerce çeşidi olan bu mükemmel yemeği daha kolay, daha hızlı nasıl yapabilirsiniz? İşte yumurtanın el kitabı.

 

#1 Tava kullanmadan, hızlı sahanda yumurta

asda 6 Pratik Yumurta Hilesi

 

Mikrodalgaya servis tabağınızı koyun ve 10 saniye kadar ısıtın. Ardından tabağı çıkarın ve biraz tereyağı sürün. Tereyağ tabağın sıcaklığı ile eriyince yumurtayı direkt olarak tabağın içine kırın. Bir bıçak yardımıyla minik bir delik açın ki mikrodalganın içinde patlamasın. Fırına yerleştirin ve voila, 45 saniye içerisinde yumurtanız hazır.

sefffs 6 Pratik Yumurta Hilesi

 

#2 Lezzetli bir çırpılmış yumurta için yapmanız gerekenler çok basit

dd 6 Pratik Yumurta Hilesi

 

Dilediğiniz miktarda yumurtayı kaseye kırın ve üzerine yarım çay bardağı süt ekleyin. Tuz ve karabiberin ardından terayağlı tavaya dökün. Burada yapmanız gereken yumurtayı kurutmamak adına gelişigüzel karıştırmak değil de pişmiş alt kısımları spatula yardımıyla üst üste katlamak.

ddw 6 Pratik Yumurta Hilesi

#3 Suda haşlanmış yumurta için zaman mı yok? Bu hile sayesinde artık var.

asdada 6 Pratik Yumurta Hilesi

Bu hilemizde gene mikrodalgayı kullanacağız. Bir kaba üç parmak kadar su koyuyoruz. İçerisine yumurtamızı tek parça halinde kırıyor, azıcık tuz ekliyor ve üzerini bir tabak yardımıyla kapatıp mikrodalgaya yerleştiriyoruz. 60 saniye sonra yumurtamızı tel süzgeç yardımıyla süzüp afiyetle yiyoruz. İsteyen üzerine sarımsaklı yoğurt ve toz biberli sos döküp “cılbır” olarak da yiyebilir.

ewfdd 6 Pratik Yumurta Hilesi

adsada 6 Pratik Yumurta Hilesi

#4 Yumurta kırılmadan çırpılabilir mi? Cevabı evet!

 

Untitled 6 Pratik Yumurta Hilesi

 

Gerekenler bir uzun kollu eşofman üstü, bir yumurta ve kol gücü. Yapmanız gereken yumurtayı eşofman kolunun içine sokmak, sıkıca iki ucundan bağlamak ve kendi etrafında kuvvetlice döndürmek. Daha sonra haşladığınızda yumurtanın sarısı ve beyazının tamamen karışmış olduğunu göreceksiniz.

dasdasd 6 Pratik Yumurta Hilesi

dsada 6 Pratik Yumurta Hilesi

 

#5 Yumurtanın sarısını başarılı bir şekilde ayırma operasyonu

dsadasdasa 6 Pratik Yumurta Hilesi

Bazı tarifler yumurtanın sarısını beyazından ayırmayı gerektirebilir. Bu gibi durumlarda yumurtayı ziyan etmek ya da elinize yüzünüze bulaştırmaktansa boş bir su şişesini deneyin. Yapmanız gereken şişeyi sıkmak ve yumurta sarısının üzerine getirmek. Daha sonra şişeyi sıkmayı bıraktığınızda sarının direkt olarak şişenin içine girdiğini göreceksiniz. Sarıyı başka bir kaba bırakmak için de sadece şişeyi hafifçe sıkın.

dasdaaaa 6 Pratik Yumurta Hilesi

 

#6 Fırında yumurta haşlanır mı demeyin, haşlanır.

dsadadadsada 6 Pratik Yumurta Hilesi

Sadece dilediğiniz miktarda yumurtayı fırına yerleştirin, sıcaklığı 120 dereceye, zamanı da 3 dakikaya ayarlayın ve keyfini çıkarın.

 

Afiyet olsun!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here