3 Gündür Kayıp Olan Cansu Kaya’nın Cansız Bedenine Ulaşıldı

1877

Ülkemizde sonu gelmeyen ve artık hepimizin avazı çıktığı kadar bağırması gereken bir konu Kadın’a Yönelik Şiddet. Son altı ayda tam 143 kadın öldürülmüş. İnsanların artık taşma noktasına geldiği, sosyal medya hesaplarından atılan tweetlerle ortadayken bunun hakkında yetkililerin ya da yargı sistemimizin çözüm bulamadığı aşikar. Gencecik bir kadının hayatına bu derece pervasızca kasteden insanların, neredeyse ceza almıyor oluşunun getirdiği bir sonuç bu elbette.

Dün yine böyle bir olay oldu biliyorsunuz. Henüz 18 yaşındaki Cansu Kaya işten dönerken ülkemizde sonu gelmeyecek gibi görünen canilerin kurbanı oldu. Bir genç kadının son anlarında yaşadığı korkuyu hayal edin. Bir geleceği, planları ve ümitleri olan hepimiz gibi bir insanın. İnsanlar bu kadar kolay ölmemeli. Hayatımız bu kadar ucuz olmamalı. Bu olayla ilgili haber :

“Muğla’nın Ortaca ilçesinde geçen pazar gününden beri kayıp olan Cansu Kaya’nın bedeni bir su kanalının yanında bulundu. Otopsisinde cinsel organında zorlama belirlenen Cansu Kaya’nın boğulduktan sonra suya atıldığı belirlendi.

Cansu Kaya, Ortaca’da bir restoranda çalışıyordu. Pazar günü mesai bitiminden sonra Dalyan’da kaldığı aparta dönmeyen Cansu Kaya’yı merak eden yakınları kendisine ulaşamadı. Jandarma ve Polis’e kayıp başvurusu yapıldıktan sonra yakınları genç kadını aramaya başlamıştı.

Genç kızın cesedini arama çalışmalarına katılan ablası Arzu Kaya buldu. Cansu Kaya’nın cesedi dün toprağa verildi. Olayla ilgili üç kişi gözaltına alındı.”

Haberin Kaynağı

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir