3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

2606

               Şüphesiz ki Ekim ayı, sinemaseverlerin kalbinde ayrı bir heyecana neden olmaktadır her sene. Bunun da sorumlusu FilmEkimi festivalidir elbette. İstanbul Kültür Sanat Vakfı‘nın (İKSV) düzenlediği festivalin bu yıl 14.sü düzenlenecek. 3 Ekim ile 11 Ekim tarihleri arasında sinemaseverlerin karşısına gelecek olan FilmEkimi’nde bu yıl 48 tane film gösterilecek. Üstelik bu filmlerin yönetmenleri Woody Allen, Michel Gondry, Todd Haynes, Noah Baumbach, Hirokazu Kore-eda, Stephen Frears gibi önemli isimlerden oluşmakta. Ayrıca festivalde Can Evrenol’un yönettiği ve merakla beklenen Baskın da Türkiye promiyerini yapacak. İstanbul’da Beyoğlu, Atlas sinemaları, Kadıköy Rexx Sineması ve Ortaköy’de Feriye Sineması festival filmlerine ev sahipliği yapacak. Ayrıca Ankara, İzmir, Bursa, Trabzon ve Edirne’ye de uğrayacak. Festival biletleri 19 Eylül‘de satışa çıkacak. Satış ile ilgili olarak İKSV’nin yaptığı açıklama şu şekildedir: “Biletler, 19 Eylül Cumartesi günü, 10.30’dan itibaren BİLETİX’te [BİLETİX satış noktaları, BİLETİX çağrı merkezi (0216 556 98 00), biletix.com], Atlas ve Rexx sinemalarında satılmaya başlayacaktır. Gişe her gün 10.30-20.00 arasında açık; 24-27 Eylül bayram günlerinde kapalı olacaktır. Sinema gişelerinden alınan biletlere hizmet bedeli eklenmez.

Gösterilecek filmler şu şekildedir;

#1 ANNEM / MY MOTHER / MIA MADRE

01 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen  : Nanni Moretti
Oyuncular : Margherita Buy, John Turturro, Giulia Lazzarini, Nanni Moretti, Beatrice Mancini

#2 ANNEMLE GEÇEN YAZ / THE SECOND MOTHER / QUE HORAS ELA VOLTA?

02 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen  : Anna Muylaert
Oyuncular : Regina Casé, Michel Joelsas, Camila Márdila, Karine Teles, Lourenço Mutarelli

#3 ARJANTİN / ZONDA: FOLCLORE ARGENTINO / ZONDA, FOLCLORE ARGENTINO

03 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen  : Carlos Saura
Oyuncular : Katılanlar: El Chaqueño Palavecino, Soledad Pastorutti, Jairo, Liliana Herrero, Luis Salinas, Jaime Torres, Metabombo, Ballet Nuevo Arte Nativo De Koki & Pajarín Saavedra, Lito Vitale, Peteco Carabajal

#4 AŞK VADİSİ / VALLEY OF LOVE

04 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen  : Peter Sollett
Oyuncular : Julianne Moore, Ellen Page, Michael Shannon, Steve Carell, Josh Charles

#5 AŞKA ÖZGÜRLÜK / FREEHELD

05 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen  : Guillaume Nicloux
Oyuncular : Isabelle Huppert, Gérard Depardieu, Dan Warner

#6 BABAM / BABAI

06 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen  : Visar Morina
Oyuncular : Val Maloku, Astrit Kabashi, Adriana Matoshi, Enver Petrovci, Xhevedet Jashari, Alban Ukaj

#7 BASKIN

07 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen  : Can Evrenol
Oyuncular : Görkem Kasal, Ergun Kuyucu, Mehmet Cerrahoğlu, Sabahattin Yakut, Mehmet Fatih Dokgöz, Muharrem Bayrak

#8 BAYAN AMERİKA / MISTRESS AMERICA

08 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen  : Noah Baumbach
Oyuncular : Greta Gerwig, Lola Kirke, Heather Lind, Michael Chernus, Joel Marsh Garland

#9 BEN, EARL & ÖLEN KIZ / ME AND EARL AND THE DYING GIRL

09 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen  : Alfonso Gomez-Rejon
Oyuncular : Thomas Mann, Jj Cyler, Olivia Cooke, Nick Offerman, Connie Britton, Molly Shannon

#10 BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ / TALE OF TALES / IL RACCONTO DEI RACCONTI

10 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen  : Matteo Garrone
Oyuncular : Salma Hayek, Vincent Cassel, Toby Jones, Shirley Henderson, Hayley Carmichael, Bebe Cave, Stacy Martin

#11 CAROL / CAROL

11 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen  : Todd Haynes
Oyuncular : Cate Blanchett, Rooney Mara, Sarah Paulson, Kyle Chandler

#12 DAĞLAR UZAKLAŞTIĞINDA / MOUNTAINS MAY DEPART / SHAN HE GU REN

12 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen  : Jia Zhang-Ke
Oyuncular : Zhao Tao, Zhang Yi, Liang Jingdong, Sylvia Chang, Dong Zijang

#13 DARMADAĞIN / DISORDER / MARYLAND

13 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Alice Winocour
Oyuncular : Matthias Schoenaerts, Diane Kruger, Paul Hamy, Zaïd Errouguidemonsant

#14 DHEEPAN / DHEEPAN

14 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Jacques Audiard
Oyuncular : Antonythasan Jesuthasan, Kalieaswari Srinivasan , Claudine

Vinasithamby, Vincent Rottiers, Marc Zinga

#15 EMANET / COIN LOCKER GIRL / CHA-I-NA-TA-UN

15 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Han Jun-Hee
Oyuncular : Kim Hye-Soo, Kim Go-Eun, Um Tae-Goo, Go Kyoung-Pyo

#16 EN GÜZEL GÜNLERİM / MY GOLDEN DAYS / TROIS SOUVENIRS DE MA JEUNESSE

16 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Arnaud Desplechin
Oyuncular : Quentin Dolmaire, Lou Roy-Lecollinet, Mathieu Amalric, Dinara Drukarova, Cécile Garcia-Fogel

#17 EX MACHINA / EX MACHINA

17 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Alex Garland
Oyuncular : Domhnall Gleeson, Oscar Isaac, Alicia Vikander, Sonoya Mizuno

#18 GENÇLİK / YOUTH

18 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Paolo Sorrentino
Oyuncular : Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano, Jane Fonda, Mark Kozelek

#19 GÜNEŞ TEPEDEYKEN / THE HIGH SUN / ZVIZDAN

19 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Dalibor Matanić
Oyuncular : Tihana Lazović, Goran Marković, Nives Ivanković, Dado Ćosić, Stipe Radoja, Trpimir Jurkić, Mira Banjac

#20 HASRET / YEARNING

20 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Ben Hopkins
Oyuncular : Isa Çelik, Serhat Murat Saymadı, Bilge Güler, Ben Hopkins

#21 HAZİNE / THE TREASURE / COMOARA

21 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Corneliu Porumboiu
Oyuncular : Cuzin Toma, Adrian Purcarescu, Corneliu Cozmei, Cristina Toma

#22 İNATÇILAR / RAMS / HRÚTAR

22 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Grímur Hakonarson
Oyuncular : Sigurdur Sigurjonsson, Theodór Júlíusson, Charlotte Böving, Gunnar Jónsson, Porleifur Einarsson, Sveinn Ólafur Gunnarsson, Jón Benónýsson

#23 İNSANIN DEĞERİ / THE MEASURE OF A MAN / LA LOİ DU MARCHÉ

23 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Stéphane Brizé
Oyuncular : Vincent Lindon, Yves Ory, Karine De Mirbeck, Matthieu Schaller, Xavier Mathieu

#24 IXCANUL / IXCANUL VOLCANO

24 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Jayro Bustamante
Oyuncular : María Mercedes Coroy, María Telón, Manuel Antún, Justo Lorenzo, Marvın Coroy, Leo Antún

#25 KNIGHT OF CUPS / KNIGHT OF CUPS

25 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Terrence Malick
Oyuncular : Christian Bale, Cate Blanchett, Natalie Portman, Brian Dennehy, Antonio Banderas, Freida Pinto, Wes Bentley, Isabel Lucas, Teresa Palmer, Imogen Poots, Armin Mueller-Stahl

#26 KRONİK / CHRONIC

26 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Michel Franco
Oyuncular : Tim Roth, Sarah Sutherland, Nailea Norvind, Robin Bartlett, Rachel Pickup, Michael Cristofer, David Dastmalchian, Bitsie Tulloch

#27 KÜÇÜK KIZ KARDEŞİM / OUR LITTLE SISTER / UMIMACHI DIARY

27 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Hirokazu Kore-Eda
Oyuncular : Ayase Haruka, Nagasawa Masami, Kaho, Hirose Suzu

#28 LIFE / LIFE

28 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Anton Corbijn
Oyuncular : Robert Pattinson, Dane Dehaan, Joel Edgerton , Ben Kingsley, Alessandra Mastronardi

#29 LOLO / LOLO

29 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Julie Delpy
Oyuncular : Julie Delpy, Dany Boon, Vincent Lacoste, Karin Viard

#30 LONDON ROAD / LONDON ROAD

30 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Rufus Norris
Oyuncular : Olivia Colman, Anita Dobson, Tom Hardy, Eloise Laurence

#31 MANTIKSIZ ADAM / IRRATIONAL MAN

31 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Woody Allen
Oyuncular : Emma Stone, Joaquin Phoenix, Parker Posey, Jamie Blackley

#32 MARGUERITE / MARGUERITE

32 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Xavier Giannoli
Oyuncular : Catherine Frot, André Marcon, Michel Fau, Christa Théret, Denis Mpunga, Sylvain Dieuaide

#33 MICROBE & GASOLINE / MICROBE AND GASOLINE / MICROBE ET GASOIL

33 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Michel Gondry
Oyuncular : Ange Dargent, Theophile Baquet, Audrey Tautou, Diane Besnier

#34 MÜKEMMEL BİR GÜN / A PERFECT DAY

34 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Fernando León De Aranoa
Oyuncular : Benicio Del Toro, Tim Robbins, Olga Kurylenko, Melanie Thierry, Fedja Stukan

#35 NAHID / NAHID

35 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Ida Panahandeh
Oyuncular : Sareh Bayat, Pejman Bazeghi, Navid Mohammad Zadeh, Milad Hossein Pour, Pouria Rahimi, Nasrin Babaei

#36 PAULINA / LA PATOTA

36 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Santiago Mitre
Oyuncular : Dolores Fonzi, Oscar Martinez, Esteban Lamothe, Cristian Salguero

#37 SAKİN BATI / SLOW WEST

37 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : John Maclean
Oyuncular : Kodi Smit-Mcphee, Michael Fassbender, Ben Mendelsohn, Caren Pistorius, Rory Mccann

#38 SALTANATIN MEZARLIĞI / CEMETERY OF SPLENDOUR / RAK Tİ KHON KAEN

38 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Apichatpong Weerasethakul
Oyuncular : Jenjira Pongpas Widner, Jarinpattra Rueangram, Banlop Lomnoi

#39 SAUL’UN OĞLU / SON OF SAUL / SAUL FIA

39 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : László Nemes
Oyuncular : Géza Röhrig, Levente Molnár, Urs Rechn, Sándor Zsótér, Marcin Czarnik, Todd Charmont

#40 SESSİZ ÇIĞLIK / LOUDER THAN BOMBS

40 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Joachim Trier
Oyuncular : Gabriel Byrne, Isabelle Huppert, Jesse Eisenberg, Amy Ryan, Devin Druid, David Strathairn, Rachel Brosnahan, Ruby Jerins, Megan Ketch

#41 SON EFSANE / THE PROGRAM

41 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Stephen Frears
Oyuncular : Ben Foster, Chris O’dowd, Guillaume Canet, Jesse Plemons, Dustin Hoffman, Lee Pace, Denis Menochet, Edward Hogg

#42 THE CLUB / THE CLUB

42 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Pablo Larraín
Oyuncular : Roberto Farías, Antonia Zegers, Alfredo Castro, Alejandro Goic, Alejandro Sieveking, Jaime Vadell, Marcelo Alonso

#43 THE LOBSTER / THE LOBSTER

43 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Yorgos Lanthimos
Oyuncular : Colin Farrell, Rachel Weisz, Ben Whishaw, Jessica Barden, Olivia Colman, Ashley Jensen, Ariane Labad, Angeliki Papoulia, John C. Reilly, Léa Seydoux

#44 THE WITCH / THE WITCH

44 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Robert Eggers
Oyuncular : Anya Taylor Joy, Ralph Ineson, Kate Dickie, Harvey Scrimshaw, Ellie Grainger, Lucas Dawson

#45 UMUDUN TARİFİ / AN

45 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Naomi Kawase
Oyuncular : Nagase Masatoshi, Kiki Kirin, Uchida Kyara, Miyoko Asada

#46 YENİ AHİT / THE BRAND NEW TESTAMENT / LE TOUT NOUVEAU TESTAMENT

46 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Jaco Van Dormael
Oyuncular : Benoît Poelvoorde, Catherine Deneuve, François Damiens, Yolande Moreau, Laura Verlinden, Serge Larivière, Pili Groyne

#47 MUSTANG / MUSTANG

47 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Deniz Gamze Ergüven
Oyuncular : Güneş Şensoy, Doğa Zeynep Doğuşlu, Tuğba Sunguroğlu, Elit İşcan, İlayda Akdoğan, Nihal Koldaş, Ayberk Pekcan, Şerife Kara

#48 UZAKTAN / FROM AFAR / DESDE ALLA

48 3 – 11 Ekim Tarihli 14. FilmEkimi Programı Açıklandı

Yönetmen : Lorenzo Vigas
Oyuncular : Alfredo Castro, Luis Silva, Jericó Montilla, Catherina Cardozo, Jorge Luis Bosque, Greymer Acosta, Auffer Camacho

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here