2016’nın Merakla Beklenen 15 Filmi

1827

Sinemada izlenen filmlerin yeri şüphesiz ki başka oluyor. Kitap okumanın tiyatroya gitmenin insanın ruhunu dinlendirdiği kadar hiç bir şey dinlendiremiyor. Ancak hayat koşuşturmasından ne kadar gidebiliyoruz? Bize sorarsanız kendinize zaman ayırmanın en güzel yönlerinden. Bir filmi bir oyunu izlerken hissedilen heyecan, onların bu işe verdikleri emeği de düşününce daha da artıyor. Bu sene de heyecanla sinemaya koşacağımız filmler var, ilgililer çoktan biliyordur ama biz merak edenler için de derleyelim dedik…

#1 Yüce Sezar (Hail, Ceasar!)

Coenler 1950’ler Hollywood’una bakıyor. Daha fragmanıyla birçok filme referans veren eserde Channing Tatum, George Clooney, Scarlet Johansson, Tilda Swinton, Ralph Fiennes, Jonah Hill, Dolph Lundgren’ı içeren şaşaalı bir kadroyu izleyeceğiz.

Vizyon tarihi: Belirsiz

#2 Deadpool

“Kick-Ass”, “Yeşil Yaban Arısı” misali bir kaybeden… Marvel’in en ana akım karşıtı süper kahramanı… Deadpool alter egosu, ölüm arifesindeki paralı asker Wade Wilson’a emanet… Onu ise Ryan Reynolds canlandırıyor.

Vizyon tarihi: 12 Şubat

#3 Mısır Tanrıları (Gods of Egypt)

“Açlık Oyunları” ve “Alacakaranlık” ile paraya para demeyen Summit’in bu sene umutlu olduğu proje. “Gizemli Şehir”, “Ben, Robot” ve “The Crow”un yönetmeni Alex Proyas, eski Mısır’da alıyor soluğu. Dev prodüksiyonda Gerard Butler, Geoffrey Rush ve Rufus Sewell var.

Vizyon tarihi: 26 Şubat

#4 5th Wave

Yılın genç yetişkin edebiyatı uyarlaması bilimkurgusu… Yeni bir seriye dönüşür mü, tatmin eder mi, bilinmez. Ama Chloë Grace Moretz’in varlığıyla farklı bir maceraya davet ettiği kesin.

Vizyon tarihi: 4 Mart

#5 Midnight Special

“Sığınak” (“Take Shelter”) ile çıkış yapan Jeff Nichols’ın dördüncü uzun metrajında ilk kez bir stüdyoyla çalışıyor. Bir çocuğun gözünden uzaylı istilası tanımına bakan yapıtta Kristen Dunst, Joel Edgerton, Michael Shannon, Sam Shepard, Adam Driver gibi isimler var.

Vizyon tarihi: 18 Mart

#6 Batman v Superman: Adaletin Şafağı

“300 Spartalı” ile “Watchmen”in arkasındaki Zack Snyder’ın yeni Batman-Superman filmi… Kült olmaya aday serbest çizgi roman uyarlaması, Ben Affleck ile Henry Cavill’i karşı karşıya getiriyor.

Vizyon tarihi: 26 Mart

#7 Zoolander 2

Modelliğin yeni nesliyle mücadele eden kahramanlarımızın eğlenceli öyküsü… 2001’de vizyona girip kült olan ilk filmden Stiller, Wilson ile Ferrell korunmuş. Onlara çılgın kimlikleriyle Cumberbatch, Wiig ve Cruz eşlik ediyor.

Vizyon tarihi: 15 Nisan

 

#8 Avcı: Kış Savaşı (The Huntsman Winter’s War)

Pamuk Prenses’in avcısının hikayesinde, cadılar, kraliçeler ve savaşçılar devrede…. Pamuk Presnes ve Avcı’nın devam filmi ya da yan bölümü bir hayli ayrıksı. Kadroya Emily Blunt ve Jessica Chastain eklenirken, Kristen Stewart ve Pamuk Prenses devre dışı kalmış.

Vizyon tarihi: 22 Nisan

#9 Mother’s Day

Julia Roberts ile Garry Marshall’ın dördüncü birlikteliğinde annelerin arasından duygusal hikayeler karşımıza çıkarılıyor. Kate Hudson ve Jennifer Aniston’ın varlığı da bir armağan gibi.

Vizyon tarihi: 29 Nisan

#10 Kaptan Amerika: İç Savaş (Captain America: The Civil War)

“Yenilmezler: Ultron Çağı”ndan bir sene sonra yaşananlar… Yan bölümün çok işlevli sinema yolculuğu, ‘Kaptan Amerika’ adı altında bambaşka bağlantılara uzanıyor.

Vizyon tarihi: 6 Mayıs

#11 Snowden

Konu olduğu “Citizenfour” belgeseliyle Oscar’a uzanan Edward Snowden’ın biyografik filmi. Başrolde Joseph Gordon-Levitt var. Yönetmenlik koltuğunda ise tartışmalı rejisör Oliver Stone oturuyor.

Vizyon tarihi: 13 Mayıs

#12 X Men: Apocalypse

Dünyanın ilk mutantının öyküsü… Onu canlandıran ise Oscar Isaac. Bryan Singer’ın yönettiği dördüncü X-Men filminde, Lawrence, Fassbender ve McAvoy gibileri korunmuş.

Vizyon tarihi: 19 Mayıs

#13 Alis Harikalar Diyarında: Aynanın İçinde (Alice Through the Looking Glass)

Disney’in dünya çapında 1 milyar doları geçerek parıldayan gişe canavarı filminin ikincisi… Bu kez Sacha Baron Cohen’in canlandırdığı ‘Zaman Lordu’ kötü adam. Wasikowska, Depp, Bonham Carter, Hathaway da tam tekmil hazır. Burton bu kez sadece yapımcı.

Vizyon tarihi: 29 Mayıs

 

#14 Money Monster

“Money Monster” adlı programın Wall Street’in dengelerini değiştiren sunucusunun başına gelenler… George Clooney ile Julia Roberts’ın rol aldığı eser, TV piyasasının arka planına bakıyor. Yönetmen ise Jodie Foster.

Vizyon tarihi: 29 Mayıs

 

#15 Warcraft

90’ların başında piyasaya çıkan hit strateji oyununun yıllardır beklenen perde uyarlaması. Orklar ile insanların savaşında Travis Fimmel, Paula Patton, Toby Kebbell, Dominic Cooper, Ben Foster gibi oyuncular boy gösterecek. Yönetmen ise “Ay” ve “Yaşam Şifresi”yle bilinen Duncan Jones.

Vizyon tarihi: 10 Haziran

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın