2015 Saç Modası: “Bronde”

4225

Geçtiğimiz yıl çılgınlık derecesine gelmiş bir “ombre” modası vardı hatırlarsanız. Kadınlar kuaförlere koştular ombre yaptırmak için. Hala bilmeyenler için ombre denilen şey aslında renk geçişi anlamına geliyor. Saça uyarlanışı ise; dipler koyu renk uçlara doğru açık ve ışıltılı bir renk şeklinde oluyor.

Yalnız bu moda konusunun en büyük sıkıntısı da çok çabuk değişiyor olması. Ombre olayı artık demode oldu. Yeni moda ise “bronde”. Şu an “o ne ya?” dediğinizi duyar gibiyim. Bu kelime, “brunette” ve “blonde” yani esmer ve sarışın kelimelerinin karışımından üretilmiş. Ne esmer ne sarışın yani arada kalmış tatlı bir kahverengi anlamına geliyor. Bal rengi tonlarının sarı ışıltılarla birleşmesi de diyebiliriz.

beyonce-2015-grammy-arrivals-02

Bizim ülkemize bronde modası tam olarak gelmiş olmasa da başka ülkelerde bu yazın trendiydi. Ünlüler arasında da oldukça popüler. Beyonce, Cara Delevingne, Jenniffer Lopez, Blake Lively, Jennifer Aniston gibi yıldızlar da bu saç trendine uymuş görünüyor. Bu rengin güzel yanı ise hemen hemen her cilt rengine uyum sağlaması. Bakalım Türkiye’de ne zaman başlayacak bu çılgınlık…

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir