2015 Plaj Modasının Olmazsa Olmazları

6686

Her ne kadar ülkemize bu sene yaz çok gelmiş gibi gözükmesede Ege ve güney sahillerimize yavaştan renk gelmeye başladı. Bu senede Çeşme & Bodrum ikilisi yine senenin favori tatil ve parti yeri olma adaylığını başka bir tatil beldesine kaptıracak gibi gözükmüyor.

İki yerde şimdiden eğlencede son nokta partileri ve ee bu da biraz fazla değil mi fiyatları ile gündemimize girmeye başladılar.

Eğer tatilini Çeşme ya da Bodrum’da geçirecekler özellikle de kızlar bu yazımızı dikkatle okusunlar. Bu sene eskisi gibi ben ayağıma parmak arası terliklerimi geçirir, saçımı tepeden toplar, plajıma giderim yok. Zira gittiğinizde diğer kızların arasında biraz paçoz kalma riskiniz olabilir.

Benim de o kızlardan farkım yok ben de trendy olacağım diyorsanız hazırlanın, 2015 plaj modasında olmazsa olmazlarla başlıyoruz. Bu sene hepimiz birer ikoncan adayıyız : )

#1 Kaftan

Kaftan mı, o kınada giyilmiyor mu diye sormayın o kaftanla bu kaftan tam birebir aynı değil. Üzerindeki Osmanlı motiflerini çıkarın uçuş uçuş bir kumaşta aynı modeli düşünün.  Ne kadar uzun o kadar makbul bu sene. Geçmiş senelerde çok moda olan ama bu senelerde biraz demode kalan tunik gömleklerinizi plajda kaftan tarzı kullanabilirsiniz. Hem de eldekini değerlendirmiş olursunuz.

kaftan 2015 Plaj Modasının Olmazsa Olmazları

#2 Dantelli Elbise

Kaftan çok benlik olmadı sanki daha ilgi çekici birşey isterim derseniz o zaman ikinci alternatifiniz de dantelli elbiseler. Uzun, kısa farketmez dantel olsun bu sene yeterli. Özellikle beyaz ya da kırık beyaz dantel ve dantel görünümlü elbiseler baya revaçta.

dantelli elbise 2015 Plaj Modasının Olmazsa Olmazları

# Şapka

Son bir kaç senedir olduğu gibi bu sene de plajlar da şapka çok moda. Tarzınıza göre ya büyük Hülya Koçyiğit tarzı şapkalarla daha dişi ya da Bruno Mars tarzı fötr şapkalarla daha alternatif bir çizgi yakalayabilirsiniz.

sapka 2015 Plaj Modasının Olmazsa Olmazları

# Bandana

Ben şapka takmayı sevmiyorum yüzüm de güneşin bütün nimetlerinden faydalansın diyorsan o zaman bandanayı tercih edebilirsin. Daha önce yazdığımız  farklı bandana bağlama yöntemleri yazımızı inceleyerek kendine en uygun olanı seçebilirsin.

bandana 2015 Plaj Modasının Olmazsa Olmazları

# Tüylü Saç Bantları

Ben ne şapka ne de bandana istemem saçlarım bana ayrı hava katıyor diyorsan o zaman tüylü saç bantları senin olmazsa olmazın. Bu sezon plajlarda her yerde bir aksesuar olmalı. Saçın da buna dahil.

tuylu sac bandi 2015 Plaj Modasının Olmazsa Olmazları

# Güneş Gözlüğü

Bu sene de aynalı gözlük modası devam ediyor. Sen sen ol gözlüğünü aynasız seçme. Yok illaki ben aynalı gözlük sevmiyorum diyorsan o zaman kesinlikle gözlerini göstermeyecek koyu renk camlı gözlükler tercih et. Yuvarlak tarzı çerçeveler daha trend bizden söylemesi.

aynali gozluk 2015 Plaj Modasının Olmazsa Olmazları

# Bileklik

Tabi ki güneşin altında bilekliklerini takmaktan kaçınmalısın. Malum kimse kolunda bembeyaz bileklik izi olsun istemez ama güneş batmaya daha doğrusu yakıcılığını yitirmeye başladığı al ne kadar bilekliğin varsa koluna takmaya başlayabilirsin. Bu sene tak takıştır senesi. Ne kadar çok bileklik, o kadar çok tarzsın demek.

taki 2015 Plaj Modasının Olmazsa Olmazları

# Halhal

Halhal malum her yazın modası ama bu seneki halhal modası diğer senelerden farklı. Eskiden incecik bir zincir ya da incecik boncuklu hallarlar modayken bu sene kocaman, kalın ve bol gösterişli halhallar moda.

Processed with VSCOcam with s2 preset Processed with VSCOcam with s2 preset 2015 Plaj Modasının Olmazsa Olmazları

#Şahmeran

Geçtiğimiz sene ellerde başlayan şahmeran modası bu sene ayaklara da sıçradı. Abartı olur diye düşünme hem eline hem de ayağına şahmeran takabilirsin. Hatta ayakta örgü olanlar da baya trend olmaya başladı. Eğer iyi bir ayakkabıcın varsa örgü şahmeranlardan kendine ayakkabı bile yaptırabilirsin. Jean mini şortlarla çok güzel duracağına eminiz.

orgu sahmeran 2015 Plaj Modasının Olmazsa Olmazları

#Vucüt Takısı

Tak takıştır her yerim takı olsun bayılıyorum diyen kızlar. Bu sene sizin yılınız. Parmaklar, eller, kollar ayaklar, göbekler hatta bacaklar. Bu sene her yeriniz için için takı takılabilir bir alan. Özellikle göbek ve sırt bu sene ekstra moda hem plaj da hem de normal hayatta bizden söylemesi.

vucut takisi 2015 Plaj Modasının Olmazsa Olmazları

# Plaj Çantası

Vee son olarak çanta… Çok şükür geçtiğimiz senelerde moda olan şeffaf çantalar bu sene demode oldu. Artık çantamıza istediğimiz şeyleri rahatça koyabileceğiz çünkü bu sene back to basic hasır çantalara geri dönüyoruz. Üstelik bu sene hasır çantalarınızı hem plaj da hem de günlük bile kullanabilirsiniz o kadar sezon trendi.

hasir çanta 2015 Plaj Modasının Olmazsa Olmazları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here